Prijímacie konanie 2014/2015

Súkromná stredná odborná škola ANIMUS, Levická cesta 40, 949 01 Nitra

Kritériá pre prijímacie konanie

do 1. ročníka SSOŠ ANIMUS v Nitre pre školský rok 2014/2015

Prijímacie konanie sa koná v súlade so zákonom č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov so zákonom č. 184/2009 Z.z. o odbornom vzdelávaní a príprave a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v súlade s vyhláškou MŠ SR  č. 283/2009 Z.z. o stredných školách v znení neskorších predpisov.

V školskom roku 2014/2015 SSOŠ ANIMUS v Leviciach, J. Jesenského 41, ponúka tri študijné odbory:

• 6341 M Škola podnikania
  • 7237 M Informačné systémy a služby
  • 6324 M Manažment regionálneho cestovného ruchu

Prihlášky je potrebné odovzdať na stredné školy najneskôr do 17. apríla 2014

Prijímacia skúška sa bude konať v prvom termíne 12. mája a 15. mája a v druhom termíne 17. jún 2014 zo slovenského jazyka a literatúry a z matematiky z obsahu učiva základnej školy. Prijímacia skúška bude v písomnej podobe a z každého predmetu bude trvať 60 minút. Súčasťou skúšky zo slovenského jazyka a literatúry je aj diktát.

Predpoklady prijatia na vzdelávanie v stredných školách

Do prvého ročníka štvorročného vzdelávacieho programu na Súkromnú strednú odbornú školu Animus môže byť prijatý žiak ak:

• Získal nižšie stredné vzdelanie
  • Splnil podmienky prijímacieho konania
  • Nie je žiakom inej strednej školy

K r i t é r i á   p r i j a t i a

uchádzačov bez konania prijímacej skúšky

Bez konania prijímacej skúšky budú prijatí len uchádzači, ktorí:

• Podľa § 65,ods.4 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní ... v celoslovenskom testovaní žiakov deviateho ročníka základnej školy (Monitor) dosiahli v každom predmete samostatne úspešnosť najmenej 90%.
  • Uchádzači prijatí podľa kritérií v tejto časti budú na výsledkovej listine zoradení podľa abecedy.

Postup prijímacieho konania pre uchádzačov, ktorí budú konať prijímaciu skúšku:

V prijímacom konaní môžu uchádzači získať body nasledovne:

Najviac 30 bodov za výsledok prijímacej skúšky zo slovenského jazyka a literatúry (SJL)

• žiak úspešne vykoná skúšku zo slovenského jazyka, ak dosiahne minimálne 10 bodov
  • ak žiak dosiahne zo skúšky zo slovenského jazyka a literatúry od 7 – 9 bodov – a chce úspešne vykonať prijímaciu skúšku, musí sa zúčastniť ústnej skúšky

Najviac 30 bodov za výsledok prijímacej skúšky z matematiky (MAT) – (na písomnú skúšku si prineste kalkulačku a vzorce)

• žiak úspešne vykoná skúšku z matematiky, ak dosiahne minimálne 10 bodov
  • ak žiak dosiahne zo skúšky z matematiky od 7 – 9 bodov – a chce úspešne vykonať prijímaciu skúšku, musí sa zúčastniť ústnej skúšky.

Najviac 10 bodov za študijný priemer z povinných predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, fyzika, chémia, dejepis, zemepis prírodopis a cudzí jazyk – berie sa do úvahy lepšia známka v 2. polroku 8. ročníka a v 1. polroku 9. ročníka nasledovne:

8. ročník a 9. ročník:

Študijný priemer         1,00 do 1,5                 10 bodov

1,51 do 2,0                   5 bodov

nad     2,1                  0 bodov

Najviac 15 bodov za výsledky v celoslovenskom testovaní žiakov 9. ročníka ZŠ za každý predmet zvlášť – podľa úspešnosti vyjadrenej v predmete SJL a MAT percentuálne nasledovne:                                                   SJL                                        MAT

• od 89,0% - 80,0%                             15b                                         15b
  •      79,9% - 60,0%                               7b                                           7b
  •      59,9% - 40,0%                               3b                                           3b
  •      39,9% -      0%                               0b                                           0b

Prijímacie skúšky    SJL    MAT   VYSVEDČENIE    MONITOR:    SJL    MAT    SPOLU

30       30                10                              15        15         100

Kto získa minimálne 20 bodov z celkového počtu 100 bodov – splnil podmienky prijatia.

PRÉMIOVÉ BODY

• body za výsledky dosiahnuté v predmetových vedomostných olympiádach:

za umiestnenie sa do krajského kola (vrátane) vyššie:

• 1. miesto  = 3 body
  • 2. miesto = 2 body
  • 3. miesto = 1 bod

Prijímanie žiakov so špeciálno-výchovnovzdelávacími potrebami

Riaditeľ SSOŠ ANIMUS Nitra pri prijímaní žiakov so špeciálno-výchovnovzdelávacími potrebami bude postopovať v súlade s platnou vyhláškou MŠMŠ SR č. 145/1996 Z.z. o prijímaní a štúdiu na stredných školách a metodickými pokynmi č. CD–2004-12003/23597 k výchove a vzdelávaniu žiakov s vývinovými poruchami na ZŠ a SŠ.

Súčasne s prihláškou a správou CPPPaP kde je žiak/žiačka klientom, na štúdium na strednej škole podáva rodič (zákonný zástupca) riaditeľovi strednej školy aj žiadosť o úpravu prijímacej skúšky.

Ďalšie podmienky prijatia

Prihláška žiaka so špeciálno-výchovnovzdelávacími potrebami už na ZŠ alebo žiaka so zdravotným znevýhodnením musí obsahovať správu z vyšetrenia CPPPaP,  ktorá nesmie byť staršia ako dva roky.

Výsledky prijímacieho konania budú zverejnené na vývesnej tabuly v budove školy i na webovej stránke školy.

Zákonný zástupca žiaka môže podať odvolanie proti rozhodnutiu o neprijatí na štúdium do 15 dní odo dňa doručenia rozhodnutia.

Žiak, ktorý sa zo závažných dôvodov nemôže zúčastniť prijímacej skúšky, určí riaditeľ školy náhradný termín na písomnú žiadosť zákonného zástupcu. Dátum zápisu prijatých žiakov do prvého ročníka bude zverejnený na stránke školy www.animus.sk.

• Súkromná stredná odborná škola Animus, LEVICE
    Janka Jesenského 41, Levice